Pracuj z nami

NEWS

TNF PFO Zakopane

THE NORTH FACE POLISH FREESKIING OPEN 2010

W zakończonych właśnie zawodach The North Face Polish Freeskiing Open 2010 zwyciężyli Roy Kittler z Niemiec oraz Zuzanna Stromkova ze Słowacji. Mistrzem Polski we Freeskiingu został po raz drugi z rzędu Szczepan Karpiel z Zakopanego.
 
 
Siódma edycja Polish Freeskiing Open już za nami. Po dwóch dniach zmagań na potężnej skoczni oraz w rail parku wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy, którzy podzielili między sobą nagrody o wartości 50 000 zł. Już podczas piątkowych kwalifikacji poziom pokazywanych ewolucji robił duże wrażenie. Na skoczni królował Per Christian Fosse z Norwegii, na railach najlepsze tricki pokazał Roy Kittler, który zwyciężył także w rozgrywanej wieczorem Night Session.
 
To jednak w sobotę zgromadzeni pod skocznią widzowie mogli zobaczyć na żywo najbardziej widowiskowe ewolucje. Po półfinałach skaczący bardzo trudnego technicznie Kangaroo Flipa PC Fosse wydawał się być murowanym kandydatem do zwycięstwa. Jednakże, w jednym ze swoich finałowych przejazdów Roy Kittler z Niemiec pokazał sw double cork 900, czym zasłużył na najwyższe miejsce na podium. Za nim uplasował się Jonas Hunziker ze Szwajcarii, a trzeci był wspomniany wcześniej Norweg.
 
Szczepan Karpiel z Zakopanego,skacząc sw 900 zajął czwarte miejsce i tym samym po raz drugi z rzędu został Mistrzem Polski we Freeskiingu PZN. Tytuł Wicemistrza Polski także po raz drugi z rzędu zdobył Jan Krzysztof. Trzecie miejsce zajął Piotr Wojarski, który do finałów dostał się mimo ciężkiego upadku w czasie treningów.
 
W rozegranych na zakończenie zawodów finałach konkurencji Rails znów najlepszy okazał się Roy Kittler. Wśród dziewcząt zwyciężyła Natalia Slepecka ze Słowacji.
 
W tym roku czterej najlepsi, niesponsorowani zawodnicy w wieku 12 – 20 lat dostali przepustkę do finałów The North Face Ski Challenge w Val Thorens. Koszty podróży do tej francuskiej miejscowości sponsor główny pokryje Stanisławowi Kastoremu, Janowi Gąsienicy Danielowi, Jakubowi Koziołowi i Pavolowi Kuricowi. Będą oni mieli szansę powalczyć z zawodnikami, z całej Europy o roczny kontrakt sponsorski.
 
Więcej informacji oraz relacje foto i video na stronie www.pfopen.pl.
 
Sponsorzy: The North Face, Sony Vaio, Fiat, Armada.
 
Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu, agencja Snow PR.
 
Patroni medialni: Onet.pl, Planeta.fm, Extreme TV, Men`s Health, Gazeta Krakowska, Extremium, Polska Wita, skionline.pl, ski2die.pl, freeskiing.cz, freeride.cz, aktywni.pl, downdays.eu, newschoolers.com, ZET.
 
Partnerzy: PZN, Harenda, Euro<26, Biuro Promocji Zakopanego, Hiver.pl, fikcja.pl.
 
Informacja prasowa, Zakopane 30.01.2010.
 
 
 
THE NORTH FACE POLISH FREESKIING OPEN 2010
 
Już za dwa dni, na potężnej skoczni, która powstała na stoku Harenda w Zakopanem, swoje najtrudniejsze ewolucje pokaże ponad 100 narciarzy z całej Europy. Będą oni rywalizować o nagrody warte blisko 50 000 zł, a najlepsi reprezentanci naszego kraju powalczą też o tytuł Mistrza Polski we Freeskiingu PZN.
 
 
Specjalnie na zawody zbudowano skocznię, która pozwala zawodnikom na oddawanie skoków na odległość blisko 25 metrów. Obok skoczni, która zyskuje właśnie swoje ostateczne kształty, powstaje też rail park, w którym rozegrane zostaną konkurencje Rails i Night Session.
 
Zawody, które odbędą się w dniach 29 – 30 stycznia 2010 w Zakopanem będą już siódmą edycją imprezy Polish Freeskiing Open, która jako Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN i jedna z 16 imprez należących do globalnego cyklu AFP z roku na rok przyciąga do Polski coraz większą liczbę narciarzy z całej Europy. Tym razem obok dobrze znanych zawodników z Polski, Czech i Słowacji wśród startujących znaleźli się także przedstawiciele Norwegii, Szwecji, Szwajcarii, Austrii, czy Francji. Uczestnicy powalczą o nagrody o wartości blisko 50 000 zł. Zwycięzcy TNF PFO podzielą między siebie 15 000 zł w gotówce oraz inne atrakcyjne nagrody. Sędziowie wyłonią także Mistrza Polski we Freeskiingu oraz najzdolniejszego, niesponsorowanego juniora, który dostanie przepustkę do finału The North Face Ski Challenge w Val Thorens we Francji wraz z pełnym pokryciem kosztów podróży.
 
Program zawodów:
 
Piątek 29.01.2010
10.00 – 11.00 Oficjalny trening
11.30 – 13.00 BIG AIR – Eliminacje
13.30 – 15.00 RAILS – Eliminacje
18.00 – 19.30 Night Session – Rails
 
Sobota 30.01.2010
09.30 – 10.30 Oficjalny trening
11.00 – 12.00 BIG AIR – Półfinał
12.30 – 13.30 BIG AIR – Finał
14.00 – 15.00 RAILS – Finał
15.30 Uroczysta dekoracja zwycięzców
21.00 PFO Afterparty
 
Więcej informacji oraz relacje z poprzednich edycji na stronie www.pfopen.pl.
 
Do grona sponsorów TNF PFO dołączyły marki SONY VAIO, oraz kolejny już rok z rzędu marki FIAT i ARMADA.
 
Organizatorami The North Face Polish Freeskiing Open 2010 są Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu oraz agencja Snow PR.
 
Patroni medialni: Onet.pl, Planeta.fm, Extreme TV, Men`s Health, Gazeta Krakowska, Extremium, Polska Wita, skionline.pl, ski2die.pl, freeskiing.cz, freeride.cz, aktywni.pl, downdays.eu, newschoolers.com,  ZET.
 
Partnerzy: PZN, Harenda, Euro<26, Biuro Promocji Zakopanego, Hiver.pl, fikcja.pl.
 
Informacja prasowa, Zakopane 27.01.2010
 
 
 
THE NORTH FACE POLISH FREESKIING OPEN 2010
 
Mniej niż trzy tygodnie zostały do największej imprezy freeskiingowej w Europie Środkowo – Wschodniej. W dniach 29 – 30 stycznia na zakopiańskim stoku Harenda odbędą się zawody The North Face Polish Freeskiing Open 2010.
 
Odbywające się już siódmy rok z rzędu Polish Freeskiing Open to najbardziej prestiżowe zawody freeskiingowe w Europie Środkowo – Wschodniej, Mistrzostwa Polski we Freeskiingu PZN oraz jedyna impreza w regionie, która należy do cyklu AFP, skupiającego 16 najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Jak przewidują organizatorzy, na zbudowanej specjalnie na potrzeby konkurencji BIG AIR potężnej skoczni, swoje najlepsze ewolucje pokaże ponad 100 zawodników z całej Europy. Dodatkowo na ustawionych obok przeszkodach rozegrane zostaną konkurencje RAILS oraz NIGHT SESSION.
 
Zawody z serii Polish Freeskiing Open marka The North Face® wspiera po raz 5. Cieszy nas rosnąca popularność tego sportu oraz międzynarodowy prestiż imprezy. Widowiskowość tej dyscypliny i efekt nowości sprawia, że sponsoring zawodów nie tylko ułatwia nam komunikację z ważnym dla nas środowiskiem freeskierów, ale także wyjście do szerszego grona odbiorców – powiedział Michał Sojka, Country Manager The North Face®.
 
Uczestnicy powalczą o nagrody o wartości blisko 50 000 zł. Zwycięzcy TNF PFO podzielą między siebie 15 000 zł w gotówce oraz inne atrakcyjne nagrody. Sędziowie wyłonią także Mistrza Polski we Freeskiingu oraz najzdolniejszego, niesponsorowanego juniora, który dostanie przepustkę do finału The North Face Ski Challenge w Val Thorens we Francji wraz z pełnym pokryciem kosztów podróży.
 
Do grona sponsorów TNF PFO dołączyły marki SONY VAIO, oraz kolejny już rok z rzędu marki FIAT i ARMADA.
 
Organizatorami The North Face Polish Freeskiing Open 2010 są Polskie Stowarzyszenie Freeskiingu oraz agencja Snow PR.
 
Więcej informacji, relacje z poprzednich edycji, a także rejestracja zawodników dostępne są na stronie www.pfopen.pl.
 
Patroni medialni: Onet.pl, Planeta.fm, Extreme TV, Men`s Health, Gazeta Krakowska, Extremium, Polska Wita, skionline.pl, ski2die.pl, freeskiing.cz, freeride.cz, aktywni.pl, downdays.eu, ZET.
 
Partnerzy: PZN, Harenda, Euro<26, Zakopane, Hiver.pl, fikcja.pl.
 

 
Informacja prasowa, Warszawa, 13.01.2010.
 
 
 
12.01.2010
Freeskiing to najbardziej widowiskowa dyscyplina narciarska. Wysokie skoki i imponujące ewolucje przyciągają uwagę i wywołują niesamowite emocje. Sport ten cieszy się na całym świecie rosnącym zainteresowaniem narciarzy, a także mediów. W Polsce najważniejszym wydarzeniem w sezonie jest The North Face Polish Freeskiing Open.
 
Rozgrywane już po raz siódmy TNF PFO jest najstarszą cykliczną imprezą tego rodzaju w Europie. Posiadając status Międzynarodowych Mistrzostw Polski, przyciąga czołówkę zawodników z Polski i zagranicy oraz jest niewątpliwie najbardziej prestiżową i największą imprezą w regionie.
 
Zawody rozgrywane w randze Mistrzostw Polski PZN we Freeskiingu, odbędą się w dniach 29 – 30 stycznia na stoku Harenda w Zakopanem.
 
Z tej okazji przygotowaliśmy jedną z przeszkód - raila, którego pierwsze zdjęcia można obejrzeć poniżej.
 
 
Więcej inforamcji na temat imprezy znajdziecie na www.polishfreeskiingopen.pl, newsy można także śledzić na www.ski2die.pl.