Pracuj z nami

DLACZEGO TECHRAMPS

O nas

Założycielem firmy Techramps w 1999 roku był krakowski rider oraz miłośnik sportów ekstremalnych. Po 14 latach działalności wykonaliśmy ponad 400 profesjonalnych obiektów w kraju i poza jego granicami (m.in. w Hiszpanii, Grecji, Anglii, Rosji, na Litwie oraz Ukrainie). Początkowo wykonywaliśmy wyłącznie skateparki w technologii drewnianej z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne i samo użytkowanie. Wszystkie nasze elementy oznaczone są Znakiem Zgodności TÜV Rheinland Polska – będący jednym z najbardziej znanych jednostek certyfikujących i posiadający akredytację PCA. W związku z rozwojem przedsiębiorstwa postanowiliśmy wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie do budowy nowych obiektów m.in. betonowych skateparków, parkour parków oraz wakeparków.

        Nowa moda – betonowa skateplaza.    
Po kilku latach działalności skupiającej się na budowie drewnianych skateparków prosto z Kalifornii przyszła do Polski nowa moda – betonowe skateplazy. Już podczas pierwszej inwestycji wykorzystaliśmy najwyższej jakości lany beton dzięki czemu powstał trwały obiekt przypominający infrastrukturę miejską. Tego typu parki tworzone są bezpośrednio na terenie budowy, a okres inwestycji zamyka się w przedziale 3 do 15 miesięcy. Monolityczna płyta wtapiana jest w nawierzchnię a inne elementy wkomponowywane w beton. Dzięki temu uzyskujemy jednolity kształt obiektu, zwiększamy jego trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowników.

Proces budowy skateparków
Przed przystąpieniem do realizacji inwestycji kontaktujemy się z lokalną młodzieżą. Organizujemy dla nich bezpłatne konsultacje gdzie wspólnie pracujemy nad pierwszą koncepcją skateparku. Następnie grupa naszych projektantów tworzy wizualizacje, a władze miasta poszukują lokalizacji oraz przygotowują specyfikację przetargową. Sam projekt to odpowiednie rozmieszczenie elementów, tak aby umożliwiały one płynną jazdę z równoczesnych zachowaniem odpowiednich stref bezpieczeństwa. Nasi projektanci to osoby łączące doświadczenie z pasją (sami spędzają czas wolny na skateparkach).  Właśnie dlatego nasze obiekty sportowe spełniają oczekiwania nie tylko urzędników, ale przede wszystkich przyszłych użytkowników.

Rozbudowa skateparku
Władze miasta bardzo często decydują się na późniejszą rozbudowę parków. Polega ona na dostarczeniu dodatkowych elementów po pewnym okresie użytkowania obiektu. Dzięki temu miasto może rozłożyć budżet na taką inwestycję w czasie, a lokalna młodzież cieszyć się dużo szybciej z nowego skateparku.

SkateArt – nowe, kreatywne rozwiązanie
W odpowiedzi na zapotrzebowanie młodzieży firma Techramps wychodzi do miast z nową inicjatywą jaką jest SkateArt. Sama idea łączy zamiłowanie do skateboardingu z designem i użytecznością publiczną. Projekt skierowany jest do architektów oraz osób odpowiedzialnych za wygląd, estetykę i funkcjonalność parków, alejek i innych obiektów miejskich. Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań połączyliśmy urządzenia sportowe z otaczającą przestrzenią. SkateART to specjalne przeszkody skateboardowe, które pełnią równocześnie funkcje ogólnodostępne: projekt ławki, pomnika bądź fontanny. 

Skatepark – promocja dla Twojego miasta
Nasze skateparki to profesjonalne obiekty sportowe przystosowane do organizacji zawodów i eventów. Chcemy, aby stanowiły one wizytówkę miasta przyciągającą mieszkańców, turystów inwestorów oraz sponsorów. Organizacja zawodów, warsztatów czy eventów to doskonała promocja dla całego regionu. Skatepark posiadający dobrze rozmieszczone urządzenia sprzyja wykonywaniu podniebnych akrobacji riderów, które  za każdym razem budzą zachwyt całej zgromadzonej publiczności.
Postępujący bardzo szybko rozwój miast całego świata wymusza opracowywanie coraz nowszych rozwiązań dotyczących nie tylko infrastruktury komunikacyjnej czy mieszkaniowej, ale także sportowej i rekreacyjnej. W tym nurcie powstają zatem specjalistyczne obiekty przeznaczone dla aktywnych fizycznie mieszkańców w różnym przedziale wiekowym.

Autor: Magdalena Olesiak