Zamów katalogi! Pobierz teraz lub wyślemy Ci je pocztą. Kliknij

NEWS

Coziefornia Competition 09

Relacja i wyniki
 
W miniony weekend w Koziegłowach obok Poznania odbyły się zawody na rolkach  Coziefornia Competition 2009. Najlepszym, spośród 60 uczestników, okazał się być Łukasz Wolski z Wrocławia. Drugi był Przemek Madej z Katowic, Adam Żurawicki z Częstochowy, zajął trzecie miejsce.
 
Coziefornia Competition 09 - 1 Coziefornia Competition 09 - 2 Coziefornia Competition 09 - 3 Coziefornia Competition 09 - 4 Coziefornia Competition 09 - 5 Coziefornia Competition 09 - 6 Coziefornia Competition 09 - 7 Coziefornia Competition 09 - 8
 
Od rana skatepark w Koziegłowach okupowany był przez rolkarzy i widzów, żądnych efektownych trików. Eliminacje wyłoniły finalistów w kategorii juniorów i seniorów. Formuła Jam, wg której zostały rozegrane eliminacje, jest najbardziej widowiskowa dla publiczności, gdyż w tym samym czasie startuje pięciu rolkarzy.
 
Seria finałowa polegała na dwóch rundach indywidualnych przejazdów, w trakcie których każdy finalista mógł wykorzystać, w sposób dowolny, cały obszar skateparku. Trójka sędziów oceniała styl jazdy, poziom trudności wykonywanych ewolucji, kreatywność i pomysł na oryginalne połączenie trików i wykorzystanie przeszkód.
 
Kategorię juniorów wygrał Przemek Górczyk, prezentując długie i dynamiczne przejazdy pełne technicznych trików. Drugi był Mateusz Radziszewski, przed Tomkiem Przybylikiem. Wśród seniorów  walka była bardzo zacięta, a widzowie mogli zobaczyć jazdę na rolkach na najwyższym poziomie. Rywalizacja oparta była na wysokich lotach i bardzo efektownych ewolucjach, a sędziowie mieli duży problem z wyłonieniem zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął Adam Żurawicki, drugie miejsce przypadło Przemkowi Madejowi, a najlepszym okazał się być Łukasz Wolski.
 
Podobnie jak podczas poprzednich edycji zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności i zawodników, którzy przybyli na zawody z całej Polski. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję Coziefornia Competition, w maju 2010, i zaprosili na nią wszystkich uczestników.
 
Szczegółowe informacje  dostępne są na oficjalnej stronie zawodów www.coziefornia.pl.
 
 
 
 
 
Słoneczna Coziefornia
 
Pierwsze w tym sezonie zawody rolkowe na odkrytym skateparku odbędą się 9 maja w Koziegłowach obok Poznania. Skatepark w Koziegłowach, na którym rywalizować będą rolkarze z całej Polski, uznawany jest za najlepszy tego typu obiekt w Polsce. Trzecia edycja Coziefornia Competition zapowiada dużo dobrej jazdy, efektowne triki, głośną muzykę i niezapomnianą atmosferę.
 
Drugi weekend maja, dla wszystkich rolkarzy stylu aggressive, oznacza wyprawę do stolicy Wielkopolski i udział w otwarciu sezonu rolkowego na świeżym powietrzu. Oficjalna sesja treningowa odbędzie się 8 maja od godziny 17:00. Rejestracja zawodników rozpocznie się w sobotę 9 maja od godziny 12:00, natomiast pierwsze przejazdy zawodników zaplanowano na godzinę 13:30.
 
Zawodnicy rywalizować będą w dwóch grupach wiekowych, juniorów oraz seniorów, którzy ukończyli 18 rok życia. Przejazdy eliminacyjne rozegrane zostaną wg formuły Jam, polegającej na równoległej rywalizacji grup zawodników. Przejazdy każdego zawodnika oceniane będą pod kątem wykonywanych ewolucji technicznych, płynności przejazdu oraz kreatywności i maksymalnego wykorzystania elementów skateparku. Finały rozegrane zostaną na podstawie indywidualnych przejazdów, każdego zakwalifikowanego rolkarza.
 
Zawody w Koziegłowach słyną z niesamowitej atmosfery, napędzanej przez prężnie działające lokalne środowisko rolkarzy. Jest to prawdopodobnie jedyna impreza, której stałym elementem, po zakończeniu rywalizacji, jest wizyta w pobliskim aquaparku.
 
Szczegółowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie zawodów www.coziefornia.pl.
 
Coziefornia Competition 09