Zamów katalogi! Pobierz teraz lub wyślemy Ci je pocztą. Kliknij

SKATE & SNOW IMPREZY

Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto

Drukuj

Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto

9 maja w Krakowie odbyła się impreza „Bitwa i Mistrzejowice”, śmiało można powiedzieć, że były to największe zawody i jedno z najważniejszych wydarzeń dla lokalnego skateboardingu jakie odbyły się w tym mieście.Po pierwsze dla tego, że oficjalnie otwierały pierwszy skatepark „z prawdziwego zdarzenia” w  Krakowie, a po drugie ponieważ poziom i frekwencja pokazały jak deskorolka rozwija się w tym mieście.

Pierwsi startujący i widzowie pojawili się w parku już o 9.00. Zapisy ruszyły od 10.00, ale każdy miał dużo czasu na rozjeżdżenie się w parku bo jam session rozpoczęło się dopiero po 12.00, gdy to oficjalnie skatepark otworzył Prezydent Miasta.Na starcie  stanęło ponad 50 zawodników z Krakowa i okolic, oraz ekipy z m.in. Bielska, Cieszyna czy  Lublina  . Eliminacje odbyły się w trzy i cztero osobowych grupach.

Do półfinału dostali się m.in. Tomek Kłos, Maciek „Johnny” Jakobszy, Szymon „Szaban” Kuś, Przemek Wardęga, Andrzej Podsiadło, Marcel Żyłka, Damian Bojko, Mateusz Tuzimski, Franek Kramarczyk i Mateusz Kowalski. Tam znów jeżdżono w 3 osobowych grupach, po 3 minuty każda.

Do finału ostatecznie dostało się czterech najlepszych zawodników. Najlepszy okazał się Przemek Wardęga (1000 PLN i nagrody od Nike SB) a po nim uplasowali się  Andrzej „Jejo” Podsiadło( 500 PLN i nagrody od Nike SB) i Marcel Żyłka (200 PLN i nagrody od Nike SB) a o podium otarł się Johnny, który zajął oficjalnie czwartą pozycję.

(Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 (Bitwa o Mistrzejowice 2012 Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto (Bitwa o Mistrzejowice 2012 Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto (Bitwa o Mistrzejowice 2012 Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto Bitwa o Mistrzejowice 2012 - wyniki i foto

Po Jam Session odbyły się jeszcze dwa Best Triki, pierwszy zgarnął Andrzej Kwiatek (200 PLN + fanty Nike SB), a drugi Mateusz Tuzimski (również dwie stówy i gadżety od Nike).

Ostatnią konkurencją były Best Triki „Money Challange”, organizowany przez sklep SkateAcademy.pl. Za dobre triki  zawodnicy od razu nagradzani byli pieniędzmi. I tak na trzech przeszkodach : wallu, cycku i murze w dół, do zgarnięcia było 750 zeta (po 250 na każdą przeszkodę, 50 zł za trik). Numerów sypało się wiele, a pomysł okazał się trafiony i na stałe ma zagościć również na innych skate’owych zawodach.

Jakie dokładnie triki padły podczas rozgrywania zawodów zobaczycie na relacji wideo, którą przygotowuje już Kuba Holik ze „Sprzymierzonych”.

Organizatorami zawodów byli Techramps (www.techramps.com) , Park Pirates (www.facebook.com/theparkpirates), Rada Dzielnicy XV Mistrzejowice, dźwięk zapewnił  Red Bull, sponsorami imprezy nagród byli Nike SB i SkateAcademy.pl (www.skateacademy.pl) , a patronem medialnym Skatenews.pl (www.skatenews.pl) i Gazeta Krakowska.

 

Zobacz także: Proces budowy skateparku