Pracuj z nami

Rodzaje skateparków

Możemy wyróżnić kilka rodzajów skateparków.

  1. Skateparki drewniane.
  2. Skateparki drewniano kompozytowe.
  3. Skateparki kompozytowe.
  4. Skateparki betonowe - te można dodatkowo podzielić na kilka typów:
  1. Parki wylane w całości z betonu, odpowiednio uformowane z poręczami, bowlami i murkami. Najlepsze i najciekawsze obiekty tego typu. Minusem jest to, że są najbardziej kosztowne.
  2. Skateplazy są to parki betonowe z murkami i poręczami. Zazwyczaj są bez bowli (basenów) i ramp. Projekty są zazwyczaj odwzorowaniem murków i poręczy na ulicach. Przez brak ramp, bowli i quarterów są mniej atrakcyjne, w szczególności dla BMX-owców.
  3. Skatespoty są to parki lub miejsca o niewielkich rozmiarach, zagospodarowane tak, aby można było jeździć na deskorolce, rolkach, czy rowerach BMX. Może to być np. mały placyk z kilkoma małymi przeszkodami lub kilka przeszkód wkomponowanych w już istniejące zagospodarowanie np. ustawionych na alejkach w parku (dobrym przykładem jest np. urządzenie typu Grindbox, które ustawione przy krawędzi alejki służy jako siedzisko oraz jako element do jazdy - estetycznie wykonany i pomalowany spełnia funkcje elementu architektonicznie nowoczesnego).
  1. Skateparki hybrydowe - czyli skateparki mieszane np. część elementów jest z kompozytów, a część z betonu.

 

Należy również pamiętać o krytych skateparkach (w hali) - są to obiekty całorocznie zadaszone, zazwyczaj wykonywane ze sklejki (przy większych obiektach zalecane jest dodatkowe pokrycie elementu jezdnego laminatem 6 mm np. matą RampLine.pl). Przykłd  namiotów lub hal - http://www.rubo.com.pl/

Zobacz także: Dlaczego techramps