PROCES BUDOWY SKATEPARKU
NEWS
- #MeetOurCrew - Dawid Dobija.
- Projekt skateparku betonowego - Mińsk Mazowiecki
- Projekt skateparku w Kutnie / by Slo Concept
- Skatepark Rzezawa - polski WOODWARD? Inspekcja Pawła Stachaka
- Skatepark w Radziechowach już się buduje!
- Skatepark betonowy - Zielonka
- Skatepark Kąpielowa - hit czy kit? Recenzja Pawła Stachaka
- Zadbaj o jesienną formę w skateparku!
- Skatepark - Szczecin ul. Chełmińska
- 23-25.09 - Mistrzostwa Rollcup Przysucha
Plac i nawierzchnia

Planujesz zbudować skatepark? W takim razie warto wiedzieć, jakie wymiary powinien mieć plac oraz jakie rodzaje nawierzchni są najlepsze dla tego typu obiektu.
Planujesz zbudować skatepark? W takim razie warto wiedzieć, jakie wymiary powinien mieć plac oraz jakie rodzaje nawierzchni są najlepsze dla tego typu obiektu.
Zalecamy plac o długości pomiędzy 30m a 48m, co daje powierzchnię między 450 a 1600m2. Długość placu zależy od wysokości i rodzaju urządzeń, np. niskie urządzenia wymagają placu o długości 30m, natomiast przy platformowych i wyższych urządzeniach zalecamy plac o długości 40-45m. Szerokość placu zależy od ilości urządzeń, które mają znaleźć się na skate parku (zazwyczaj około 20m). W przypadku planowanej rozbudowy, zalecamy zrobienie szerszego placu, aby uniknąć problemów z późniejszą rozbudową. Plac powinien posiadać jednostronny spadek placu powinien wynosić 0,5 do maksymalnie 2%.
Minirampa jest jedynym z urządzeń skateparku, które możemy postawić praktycznie w dowolnym miejscu. Wystarczy płaski, równy plac, o powierzchni już od 80m2. Minirampa różni się od dużej rampy tym, że jej promień nigdy nie dochodzi do pionu, przez co mogą na niej jeździć zarówno początkujący, jak i zaawansowani skaterzy. Halfpipe jest natomiast dużym elementem tylko dla zaawansowanych zawodników. Minirampa doskonale sprawdza się we wszystkich dyscyplinach. Poradzą sobie na niej deskorolkarze, łyżworolkarze, BMX-owcy.
Minirampa - idealne rozwiązanie dla skateparków.
Zobacz także: Profesjonalna instalacja